top of page

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavi

   Üst üste sürmüş, rotasyonlu veya pozisyonu yanlış olarak konumlanmış dişlerin ortodontik tedavisi için hastalar artık daha estetik çözüm arayışında. Yeni nesil şeffaf ortodontik plaklar ise bu anlamda beklentiyi karşılamaktadır. Bu yöntemle estetik işlemler öncesinde dişlerin pozisyonlarında belli bir düzelme elde edildikten sonra yapılan gülüş tasarımlarında, sonuçta daha ideal bir gülüş elde edilebiliyor. Gülüş tasarımında bu sayede daha minimal invaziv çalışılıyor.

   Belli bir seviyeye kadar olan çapraşıklıkları aşamalar halinde kullanılan plaklarla çözmek mümkün olabiliyor. Tedavi öncesinde alınan kayıtlarla, tedavi sonunda nasıl bir düzelme sağlanacağını 3D simülasyon olarak dijital ortam üzerinde görerek beklentinizin ne derece karşılandığını tedaviye başlamadan gözleme şansına sahip olabiliyorsunuz. 

 

Ne kadar süre kullanmalıyım? 

   Bu süreç kişinin çapraşıklık seviyesine göre değişmekle birlikte, gün içerisinde minimum 20 saat kadar plağı kullanmanız bir koşul oluyor. Toplam tedavi süreci genellikle 3-6 ay civarı sürebiliyor ancak bu süre vakaya göre değişiklik gösteriyor. Diş Hekimi Firdevs Aylin Şahin ile sağlıklı bir gülüş sağlıyoruz.

bottom of page