preloader
Tedavi

Çocuk Diş Hekimliği Tedavileri

Bebeklerimizin doğduğu ilk aylardan yaklaşık 12 yaşlarına kadar kullandıkları süt dişlerinin sağlığı elbette ki devam eden yaşlarında ve hayat boyu kullanacakları daimi dişlerinin sağlığı için bir temel oluşturmaktadır.

Süt dişlerinin sağlıklı olmasıyla, bebek ve çocuklarımız sağlıklı bir gelişim göstermeleri doğru orantılıdır. Dişlerinde yaygın çürükler ve ağız içi problemleri olan olan bebek ve çocukların beslenmelerinde bozulmalar, ağrı kaynaklı uykularında bozulmalar, zaman zaman ise sistemik olarak dahi genel sağlık durumlarında bozulmalar, ateşlenmeler görülmektedir.

​ Vaktinden erken süt dişlerinin kaybı ise, alttan gelecek olan daimi dişin rehberini kaybetmesi sonucu çapraşık bir şekilde sürmesine ve çocuğumuzun ileride potansiyel bir ortodonti hastasına dönüşmesine neden olabilmektedir. Bazen rehberini kaybeden daimi diş sürememekte ve gömük kalmaktadır. Bu durumlarda ise cerrahi ve ortodonti branşlarının her birisinin etkinliği ile diş ağız ortamına sürdürülmeye çalışılmaktadır. Tüm bu durumların yaşanması ise doğru bir ağız bakımı ile kolaylıkla önlenebilmektedir. Mevcut bir problemin erken teşhisi için düzenli diş hekimi kontrolleri, bebek ve çocuklarımızı yoğun bir tedavi programından korumak için elzemdir. ​ Bebeklerimizin ise ilk diş hekimi kontrolleri 1. Yaş’larında yapılmalıdır.